Konferencje ‘Ordines Militares’

Plakat XIX konferencji z cyklu 'Ordines Militares. Colloquia Torunensia Historica'; Toruń,20-23 września 2017 r.Kolejna, XIX konferencja z cyklu „Ordines Militares. Colloquia Torunensia Historica” odbędzie się w Toruniu w dniach 20-23 września 2017 r.

Temat konferencji brzmi: The Military Orders in the Regional Ecclesiastical Structures (dioceses, parishes, other religious institutions) / Die Ritterorden in den regionalen kirchlichen Strukturen (Diözesen, Pfarreien, andere geistliche Institutionen).

***

XVIII konferencja z cyklu „Ordines Militares. Colloquia Torunensia Historica” odbyła się w Toruniu w dniach 23–26 września 2015 r. Jej temat brzmiał: Reform, Reformation, Secularisation – The Military Orders and religious and functional renewal / Reform, Reformation, Säkularisation – Die geistlichen Ritterorden und ihre religiöse und funktionale Erneuerung.

W połączeniu z główną konferencją odbyło się także 7. Forum Młodych Badaczy Zakonów Rycerskich (program - .pdf).

***

XVII konferencja z cyklu „Ordines Militares Colloquia Torunensia Historica” odbyła się w Toruniu w dniach 26-29 września 2013 r.

Jej temat brzmiał: The Military Orders in the social, political and religious Networks in Middle Ages and Early Modern Time / Die Ritterorden in sozialen, politischen und religiösen Netzwerken in Mittelalter und Früher Neuzeit.